Modelace genitálu žen

Modelace genitálu žen

Čím dál tím více zejména mladých žen chodí k estetickým chirurgům s velmi intimní prosbou: „Pane doktore, upravte mi intimní partie.“ Nadměrná velikost malých stydkých pysků může vadit jen z estetických důvodů, ale často také působí nepříjemné pocity při chůzi, jízdě na kole či jiných fyzických aktivitách. Bohužel také někdy kazí sexuální prožitek. Kromě toho : Ženy zkrátka chtějí být krásně úplně všude.

Kolínské sanatorium

Kolínské sanatorium, které je zaměřeno jak na operace plastické chirurgie, tak na operace gynekologické, je pro tyto intimní estetické výkony právě pro své vybavení i absolutní diskrétnost tím nejlepším místem.

Na těle ženy existují místa, na nichž příroda nezanechala právě tu nejhezčí stopu. A fakt, že některá jsou více skrytá zrakům okolí, nehraje z hlediska dopadu na ženské sebevědomí pražádnou roli. Řeč je samozřejmě o místech nejintimnějších – dámských genitáliích.

Nejčastějším problémem je výrazné zvětšení či neestetická deformace malých stydkých pysk – labia minora. Výskyt těchto vrozených anomálií poměrně je častý, ale  současná plastická chirurgie dokáže tento problém poměrně lehce vyřešit. Téměř všechny plastické chirurgie nabízejí zákrok zvaný labioplastika, který spočívá odstranění nadbytečné tkáně labia minora. Téměř nikdy ale tento, relativně jednoduchý zákrok, neřeší nic jiného, než pouhé odstranění části těchto struktur.

Oproti tomu celková modelace genitálu, kterou v 1. kolínském sanatoriu provádíme prakticky jako jediní u nás, přináší podstatně kvalitnější výsledky. Sice se jedná o poněkud složitější operační výkon, ale rozhodně stojí za to.

MUDr. Svatopluk Svoboda, který s tímto typem operací začal u nás jako první, modelace genitálu operuje již přes dvacet let s vynikajícími výsledky, k naprosté spokojenosti svých pacientek. Není vůbec výjimkou, že se na něj obracejí ženy po labioplastikách, provedených na jiném pracovišti, se žádostí o dodatečnou úpravu, protože původní zákrok zdaleka nepřinesl žádoucí výsledek. Někdy je ale bohužel náprava téměř nemožná. Určitě ale neuděláte chybu, když se objednáte na konzultaci v případě potřeby řešení tohoto problému.

Nejčastější příčinou, proč se některé dámy obávají nechat si odstranit ty neestetické převisy, které jim brání v nošení plavek, tang, znesnadňují návštěvu toalety i poněkud vadí při sportu nebo při sexu, je strach, že se při modelaci zevního genitálu hraje vabank o citlivost jejich nejintimnějších partií. Milé dámy, právě naopak.
Po více než dvacetileté zkušenosti s těmito výkony mohu směle prohlásit, že více než 80% pacientek po této operaci udává v tomto směru výrazné zlepšení. Řada pacientek prohlásila, že: „Je veliká škoda, že jsem tento výkon nepodstoupila dříve. Teprve teď jsem vlastně zjistila, o čem je ten sex…“

Asi nejabsurdnější mýtus, který se v souvislosti s labioplastikou objevuje a to i u některých odborníků, je spojování tohoto zákroku s jedním z nejodpornějších rituálních aktů, jaké kdy byly vykonávány na člověku – s ženskou obřízkou. Ta spočívá především v odstranění klitorisu a jejím účelem je zamezit ženě, aby cítila jakoukoliv rozkoš. Provádí se naprosto neodborně, za použití primitivních nástrojů a je to čin velmi barbarský a krutý. Labioplastika oproti tomu ženě rozkoš navrací. Musí být ovšem provedena s maximální precizností a odborností. Důvodem, proč se tento zákrok dostal „do řečí“ spojováním s obřízkou je fakt, že při ní jsou někdy děvčátkům odstraňovány i části malých stydkých pysků. Tím ale jakákoliv podobnost končí. Namísto brutálního odříznutí – které se mimochodem provádělo v rámci gynekologického zákroku kdysi dávno i u nás – se odehraje jemná modelace, při níž se především hledí na umístění řezů. Jejich lokace je velmi důležitá proto, aby vzniklé jizvy nijak funkčně nevadily. Velmi zjednodušeně řečeno operace probíhá tak, že se příslušná „kůžička“ přehne, z její vnější strany se vyměří řez a po ubrání přebytku se zase ohne nazpět. Takže řez není zevnitř, ale zvenčí a jizva tak vznikne ve žlábku mezi malým a velkým pyskem, kde by neměla ničemu bránit ani překážet. Na jejím umístění velmi záleží, už proto, že u někoho se tvoří masivnější, jaksi „méně poddajné“ jizvy. „…Jizva je individuální záležitost, ale umístění jizvy se dá ovlivnit.“, komentuje to doktor Svoboda.

Pokud si necháte vaši „pivoňku“ – jak je v taoistické tradici půvabně nazývá ženský genitál – upravit panem doktorem Svobodou, můžete si zvolit jednu z variant podoby, do níž se dá vymodelovat. MUDr. Svoboda má k disposici pro své pacientky jakýsi „katalog“, kde je vyobrazeno více než 80 nejrůznějších tvarů a podob této intimní části ženského těla a ze kterého lze vybírat… Člověk by nevěřil, kolik nejrůznějších podob, těch více vzhledných i těch méně, může tato oblast mít a jak složitý orgán to je. Možností úprav se nabízí více, včetně těch nejminucióznějších modelací nejjemnější kůžičky v okolí klitorisu. To ale vyžaduje už skutečně zkušenou ruku. Proto je při hledání operatéra na místě obezřetnost. Bohužel v současné době, kdy labioplastika získává popularitu ji provádí stále více chirurgů, ne vždy mají však dostatek potřebných znalostí a zkušeností. Špatné umístění jizev či vyměření je nejčastějším problémem. Opravování je pak velmi složité. Jak k tomu doktor Svoboda dodává: „Řezat do jizev je vždycky špatně.“

Velmi důležité je také pečlivé stanovení indikace. Zde se dostáváme k té choulostivější části celého procesu, před jejímž absolvováním by mohl některá stydlivější dáma zaváhat. Při úvodní konzultaci se pochopitelně lékař podívat musí, i když se pacientky nijak výrazně nedotýká. Pečlivé stanovení indikace je bezpodmínečně nutné k tomu, aby se vše povedlo tak, jak má.

Modelace genitálu vzhledem k délce výkonu a naprosté preciznosti, se kterou musí být proveden, je plně indikována k operaci v celkové anestezii. Celková anestézie je doporučována i proto, že lokální by znamenala aplikaci mnoha injekcí do jednoho z nejcitlivějších míst na ženském těle. Což si jistě většina žen ráda nechá ujít. Stejně tak by každý rozumný lékař měl pacientku krátce hospitalizovat alespoň přes noc. Vzhledem k tomu, jak je celá oblast prokrvená, může dojít ke krvácivým komplikacím a ty se samozřejmě musí řešit okamžitě. Vykonávat tento zákrok jen ambulantně považujeme za nezodpovědnost. Doporučujeme také mladým dívkám, majícím tento problém, aby vydržely a počkaly na operativní řešení až po svých osmnáctých narozeninách – do té doby je totiž jejich tělo stále ve vývinu. I když i v tomto případě je možné někdy udělit výjimku, samozřejmě s jasným souhlasem zákonných zástupců (rodičů) mladé dámy.

Když se labioplastika začínala v našich zemích před lety provádět, většina veřejnosti kroutila hlavou „co si to ty ženské ještě nevymyslí“. Není ovšem divu, o vrozených anomáliích, stejně jako o deformacích následkem nedbalého sešití nástřihu při porodu se téměř nikde nepsalo ani nemluvilo. Stejně jako o stovkách žen, jimž tato nepříjemnost kazila radost ze života. Je příjemné, že dnes se situace mění a žen, které se rozhodnou svůj problém řešit, přibývá. Labioplastika totiž opravdu není výmysl zpovykaných paniček, které nevědí co s penězi, ale operace, ve většině případů nutná k tomu, aby se odstranilo nepohodlí a špatné pocity. Každá žena má přece právo na to, líbit se sama sobě.
Ačkoliv jsou operována velmi citlivá místa, rozhodně se nemusíte obávat bolesti. Operovaná místa jsou sice ještě několik dní po zahojení citlivější, ale brzy se vše vrací k úplnému normálu. Trocha nepříjemnosti za odstranění vašich komplexů rozhodně stojí.
Ale nejsou to jen ženy, které bývají nespokojené se vzhledem svých intimních partií, současná plastická chirurgie nabízí operační úpravu pohlavního ústrojí i mužům. Nejčastěji se jedná o plastiky předkožky, která v mnoha případech může způsobovat určité nepříjemnosti v sexuálním životě.

Plastiky předkožky

Plastiky předkožky

Bohužel u úpravy genitálu mužského má plastický chirurg jen velmi omezené možnosti. Samozřejmě, že nejčastějším požadavkemmužů je žádost o zvětšení penisu. Pánové, musím vás zklamat. Chirurgicky se penis opravdu efektivně zvětšit nedá. Dá se jen o trochu povysunout ze svého lůžka, takže v klidovém stavu je o něco větší, má to ale za následek jeho uvolnění, takže při erekci nedrží pevně. Většinou je tento výkon spíše na škodu věci. Jediné, co se na penisu chirurgicky upravit opravdu dá, je předkožka a její úpon, takzvaná uzdička penisu. Divili byste se, co dospělých mužů se léta trápí takovým problémem, jako je zúžení předkožky či její krátká uzdička. Stačí odhodit stud, náprava je jednoduchá. Spočívá buď v odstranění celé předkožky, nebo v jejím uvolnění a v prodloužení uzdičky.

Úplné odstranění předkožky – obřízka – se v některých kulturách provádí zcela běžně a říká se, že obřezaní muži jsou lepšími a kvalitnějšími milenci. Navíc některé vědecké práce prokazují, že ženy obřezaných mužů daleko méně trpí rakovinou děložního čípku a má to velmi pravděpodobně souvislost s výrazně lepší hygienou. Operaci lze provést jak v místní, tak i v celkové anestesii a je třeba počítat s tím, že doba hojení se pohybuje v rozmezí 2 – 3 týdnů. I u této operace je na místě velká pečlivost a jemné sešití kůže. Ale i ten, kdo má zúženou předkožku a chce ji zachovat, není bez šance. Rozšíření zúžené předkožky je také běžnou operací plastického chirurga a je, zejména pro zlepšení pohlavního života, velmi účinné.

Modelace genitálu, ať už mužského, či ženského, jsou v posledních letech stále žádanější a není divu. Ruka zkušeného plastického chirurga umí i v této oblasti hodně pomoci a zlepšit nejen jejich estetickou úroveň, ale i zbavit jejich nositele někdy těžkých psychických obtíží.

Rozhodně není se čeho bát a vůbec není nutné se za něco stydět.

Plastiky předkožky

Prakticky jediným a poměrně běžně prováděným zákrokem, který mění estetickou kvalitu penisu je obřízka. Obřízka je úplné odstranění předkožky penisu, v důsledku které je konečná část tohoto orgánu – žalud penisu – trvale obnažena. V židovském náboženství i u mnoha muslimských skupin je tento výkon přísně vyžadován z náboženských důvodů a chlapečci se mu chtěj nechtěj podrobují již ve věku několika dnů po narození. Velmi často je prováděn i ve Spojených státech, kde jsou kromě náboženských často uváděny i důvody hygienické.

Důsledkem trvalého obnažení žaludu, kromě jednoduššího provádění očisty , je i snížená citlivost žaludu a mnohé ženy tvrdí, že obřezaní mužové jsou kvalitnějšími milenci. Vyskytly se i vědecké práce, dokazující, že manželky obřezaných mužů daleko méně trpí rakovinou děložního čípku, což je uváděno do souvislosti právě s dobrou hygienou pohlavního orgánu jejich mužů.

Předkožka ale může některým neobřezaným mužům působit i velké obtíže. Občas se totiž stává, že její otvor je příliš úzký a nelze tedy předkožku volně přetáhnout přes žalud, ani v klidu, natož při erekci. Tady je drobný chirurgický zákrok zcela na místě a je naprosto nepochopitelné, že někteří páni tento zákrok z falešného studu odkládají nebo se mu vůbec vyhýbají !!

I tady platí čím dříve, tím lépe – vždyť není třeba většinou odstranit celou předkožku, stačí uvolnění jejího otvoru drobnou plastikou v místním znecitlivění a je po problému a kvalita sexuálního života výrazně stoupne. Samozřejmě nejlepší je prevence a dětští lékaři by měli včas poučit maminky nebo tatínky, že o přetažení předkožky jejich chlapečků je nutno pečovat už v útlém dětství. Vyhnou se tak problémům v dospělosti.